NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Warsztaty i spotkania psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży

Stowarzyszenie "ALWERNIA" zaprasza do udziału w nieodpłatnych programach dla dzieci i młodzieży: program psychoedukacyjny "Pierwszy krok ku pełni życia" dla…

Szanowni Pacjenci!

W związku z brakiem pediatry, lekarz rodzinny Waldemar Gadziński będzie przyjmował w Poradni Dziecięcej i Ogólnej, z tego powodu, jego…

Wystawianie i realizowanie recept: obowiązują już nowe zasady

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Aktualności > Wystawianie i realizowanie recept: obowiązują już nowe zasady

Jeżeli chodzi o receptę elektroniczną, od 7 września pacjent ma aż 365 dni na wykupienie leków. Wyjątkiem będą recepty na antybiotyki – tak jak wcześniej ważne będą 7 dni. Recepty na środki odurzające, substancje psychotropowe, nasenne i silnie uspokajające będzie można zrealizować w ciągu 30 dni.

Lekarz może przepisać dla jednego pacjenta jednorazowo maksymalnie ilość produktu leczniczego na 360 dni stosowania wyliczonego na podstawie określonego na recepcie sposobu dawkowania.

Leków przepisanych na cały rok nie można wykupić jednorazowo, a maksymalnie na 180 dni.

Pielęgniarka i położna na e-recepcie mogą przepisać dla jednego pacjenta jednorazowo maksymalnie ilość produktu leczniczego do 180-dniowego okresu stosowania wyliczonego na podstawie określonego na recepcie sposobu dawkowania.

Jeśli chodzi o recepty papierowe (obowiązujące do dnia 7.01.2020) zmienia się niewiele – pacjent ma 30 dni na wykupienie przepisanego leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego czy wyrobu medycznego. Na jednej papierowej recepcie ilość leku nie może przekraczać ilości niezbędnej do 120-dniowego stosowania. Lekarze mogą przepisać jednocześnie do 12 recept w postaci papierowej na następujące po sobie okresy stosowania liczące łącznie maksymalnie 360 dni.