Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

Nie pokazuj więcej tego komunikatu.

 

Pomoc medyczna po godzinach

 
 

Nasza Przychodnia pracuje od od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-19:00. Lekarze przyjmują w godzinach 8:00 – 18:00, a w niektóre dni także do 19:00.

Od 1 marca 2011r w całej Polsce nie ma rejonizacji w dostępie do nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej. W przypadkach nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia Pacjent udaje się tam, gdzie ma najbliżej (niezależnie od miejsca zamieszkania).

Od 1 stycznia 2013 r. świadczenia zdrowotne w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej udzielane są
w następujących punktach na terenie Bydgoszczy:

NZOZ „ZDROWIE DLA CIEBIE” (ul. Ogrody 21, Bydgoszcz, tel: 52 361 13 34)

NZOZ CENTRUM MEDYCZNE „IKAR” (ul. Szubińska 32, Bydgoszcz, tel.: 52 330 96 10)

SAMODZIELNY PUBLICZNY WIELOSPECJALISTYCZNY ZOZ MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH (ul. Markwarta 4-6, Bydgoszcz, tel.: 52 582 62 32)

NZOZ MEDIC SP Z O.O. (ul. Łochowskiego 7A, Bydgoszcz, tel.: 52 343 25 66, 52 343 32 11)

Świadczenia udzielane są od poniedziałku do piątku, w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i święta – całodobowo.

Wyjazdowa opieka lekarska w ramach nocnej i świątecznej opieki medycznej:

OBSZAR ZABEZPIECZENIA

ŚWIADCZENIODAWCA

Górzyskowo, Prądy, Biedaszkowo, Bielice, Wilczak, Jary, Błonie, Szwederowo, Białe Błota, Miedzyń

NZOZ CENTRUM MEDYCZNE „IKAR”

Solec Kujawski miasto, Solec Kujawski gmina, Wypaleniska, Łęgnowo II, Czersko Polskie, Kapuściska, Wyżyny, Glinki, Łęgnowo I, Brdyujście, Zimne Wody, Wzgórze Wolności, Babia Wieś, Nowa Wieś Wielka, Siernieczek

NZOZ „ZDROWIE DLA CIEBIE”

Opławiec, Smukała, Piaski, Rynkowo, Osowa Góra, Flisy, Czyżkówko, Jachcice, Okole, Bocianowo, Śródmieście, Bartodzieje, Skrzetusko, Bielawy, Leśne, Zawisza, Sicienko

SAMODZIELNY PUBLICZNY WIELOSPECJALISTYCZNY ZOZ
MINISTERSTWA SPRAW WEWNĘTRZNYCH

Fordon, Las Gdański, Bydgoszcz Wschód, Osielsko, Myślęcinek, Dobrcz, Dąbrowa Chełmińska

NZOZ „MEDIC” SP Z O.O.

W ramach nocnej pomocy lekarz udziela porad: w warunkach ambulatoryjnych, telefonicznie, w domu Pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych).

 Pacjent może skorzystać z tej formy opieki zdrowotnej w przypadku:

– nagłego zachorowania,

– nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy,

– gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia

 

Pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia.

Zabiegi pielęgniarskie w domu pacjenta:

Telefon: 506 85 63 37, fax: 52 387 47 94

 

W ramach nocnej i świątecznej opieki lekarskiej nie można uzyskać:

– wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,

– recepty na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,

– rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia

 

STOMATOLOGICZNA POMOC DORAŹNA

 

Świadczenia z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej na terenie województwa kujawsko –pomorskiego udzielane są w następujących jednostkach:

1) Toruń – NZOZ „Alfamed”, ul. Most Pauliński 1, tel. (56) 658 -56 -65

2) Grudziądz – Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Dr. Władysława Biegańskiego, ul. Sikorskiego 32, tel. (56) 45 -00 -119

3) Włocławek – NZOZ Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej, ul. Kilińskiego 16, tel. (54) 231 -10- 62

W w/w jednostkach świadczenia z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej udzielane są przez wszystkie dni tygodnia w godzinach 19:00-7:00 rano oraz całodobowo w soboty, niedziele i dni świąteczne

4) Bydgoszcz – NZOZ STOMED, ul. Dworcowa 47, tel: (52) 349-53-13

W NZOZ Stomed świadczenia z zakresu stomatologicznej pomocy doraźnej udzielane są całodobowo w soboty, niedziele i dni świąteczne w godz.: od 7:00 rano w sobotę do 7:00 rano w poniedziałek. Od 1 marca od poniedziałku do piątku w godz.: 8:00-24:00 jednostka ta świadczy usługi z zakresu: świadczenia ogólnostomatologiczne.