NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Chcemy poznać Twoją opinię na temat Przychodni, żeby lepiej pomagać naszym Pacjentom.
Wypełnij ankietę

Przychodnia poszukuje lekarza

NZOZ Przychodnia Łomżyńska poszukuje lekarza do pracy w Poradni POZ (dorośli lub dzieci). Kontakt w sprawie pracy: e-mail: dyrekcja@lomzynska.com.pl telefon:…

Wizyty pilne

Przypominamy, że pacjenci z nagłymi zachorowaniami (gorączka, ból, uraz) przyjmowani są w dniu zgłoszenia lub w dniu następnym, na krótkie…

Szczepionka przeciwko grypie na sezon epidemiczny 2012/2013

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Aktualności > Szczepionka przeciwko grypie na sezon epidemiczny 2012/2013

Szanowni Pacjenci!

Informujemy, że rozpoczęliśmy już szczepienia przeciw grypie szczepionką INFLUVAC. Koszt szczepionki wraz z podaniem i badaniem lekarskim wynosi 25 zł.


Przeciwwskazania:

– nadwrażliwość na białko jaja kurzego

– reakcje uczuleniowe po poprzednim podaniu szczepionki

– nadwrażliwość na neomycynę

– ostra infekcja oraz inne choroby przebiegające z gorączką


Skład szczepionki przeciwko grypie sezonowej ustala się co roku zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. W składzie antygenowym szczepionki na sezon epidemiczny 2012/2013 nastąpiła zmiana dwóch szczepów wirusa. Zawiera on szczepy spokrewnione z wirusem: A/California/7/2009 (H1N1), A/Victoria/361/2011 (H3N2) i B/Wisconsin/1/2010.

Prof. Brydak podkreśla, że jak najszybciej powinny się zaszczepić osoby z grup ryzyka, do których należą m. in. osoby po 65. roku życia, dzieci do ukończenia 2. lat, kobiety w ciąży, osoby z przewlekłymi chorobami układu sercowo – naczyniowego, oddechowego, z chorobami nerek, wątroby, układu krwiotwórczego i cukrzycą, a także z niedoborami odporności.

Szczyt zachorowań na grypę w Polsce zwykle przypada między styczniem a marcem, jednak zdarzało się, że epidemia wybuchała już jesienią. Dlatego im szybciej  się zaszczepimy, tym lepiej.

W 2011 roku przeciw grypie zaszczepiło się zaledwie 4,5 % Polaków, co umiejscawia nasz kraj na ostatnim miejscu w Unii Europejskiej!

Wszelkie wątpliwości prosimy zgłaszać do lekarza prowadzącego lub pielęgniarki wykonującej szczepienie. Szczepienie nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi i obsługę maszyn.

GRYPA NIE WYBIERA !

TYLKO SZCZEPIENIA CHRONIĄ PRZED GRYPĄ I JEJ POWIKŁANIAMI !