NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Gabinet dietetyka

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Poradnie i jednostki > Gabinety prywatne > Gabinet dietetyka

W naszej przychodni istnieje możliwość konsultacji ze specjalistą dietetykiem, Panią Karoliną Kulas w każdy czwartek od godziny 15:30 do 19:00 (gabinet nr 29, I piętro)

Poradnia dietetyczna świadczy usługi z zakresu leczenia żywieniowego i poradnictwa dietetycznego.


WAŻNE !!!

Z nadmiarem kilogramów należy walczyć, niezależnie od wszelkich przeszkód. Zwiększona masa ciała to ryzyko wielu groźnych schorzeń – od cukrzycy i chorób serca po niewydolność krążenia i nowotwory. Prawidłowo ułożona dieta może też zastąpić leki w leczeniu nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i obniżyć cholesterol. To najzdrowsza i zarazem najbardziej ekonomiczna forma zapobiegania i leczenia.

Stwierdzenie nadwagi zawsze wymaga zastosowania odpowiedniej diety i programu ćwiczeń. Biorąc pod uwagę nasze zwyczaje żywieniowe (dużo węglowodanów i tłuszczu w diecie) oraz siedzący tryb życia, jest to zadanie niezwykle trudne. Dietetyk pomoże Wam wyrównać siły w tej nierównej walce, dobierze odpowiednią dietę, ustali zapotrzebowanie kaloryczne, zdiagnozuje najczęściej popełniane błędy i wykluczy z diety pokarmy o niekorzystnym dla danego schorzenia wpływie.

Zakres usług

  • Ocena stanu odżywienia

  • Pomiary masy ciała i ocena składu ciała

  • Indywidualna dietoterapia :

    • otyłość, choroby krążenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia lipidowe, cukrzyca, choroby wątroby, trzustki, jelit, choroba wrzodowa etc.

  • Porady dietetyczne:

    • dla przyszłych Mam, kobiet w okresie klimakterium

    • sposoby na niejadków, alergie pokarmowe, wegetarianizm,

 

Koszt porady wynosi 50 złotych ( za pierwszą wizytę), każda kolejna 30 zł plus dodatkowe opłaty za pomiar masy ciała oraz ustalenie jadłospisu. Pacjenci Naszej Przychodni ze skierowaniem od lekarza POZ pierwszą wizytę mają w ramach profilaktyki. 

Zapisy pod numerem telefonu : (52) 361 49 10 lub osobiście w rejestracji.


Serdecznie Zapraszamy!