NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Chcemy poznać Twoją opinię na temat Przychodni, żeby lepiej pomagać naszym Pacjentom.
Wypełnij ankietę

Przychodnia poszukuje lekarza

NZOZ Przychodnia Łomżyńska poszukuje lekarza do pracy w Poradni POZ (dorośli lub dzieci). Kontakt w sprawie pracy: e-mail: dyrekcja@lomzynska.com.pl telefon:…

Wizyty pilne

Przypominamy, że pacjenci z nagłymi zachorowaniami (gorączka, ból, uraz) przyjmowani są w dniu zgłoszenia lub w dniu następnym, na krótkie…

Nowe badanie kliniczne

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Aktualności > Nowe badanie kliniczne

Od dnia 10.04.2013 r. rozpoczęliśmy rekrutację do badania klinicznego Accelerate (I1V-MC-EIAN). Zapraszamy wszystkich Pacjentów po ostrym zespole wieńcowym, udarze, z chorobą naczyniowo-mózgową, miażdżycą tętnic obwodowych lub z cukrzycą w połączeniu z chorobą wieńcową. Aktualnie do badania klinicznego Accelerate zostało włączonych w naszym ośrodku 17 Pacjentów. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 602 612 778.

10. grudnia 2012 roku zakończyliśmy rekrutację do badania we wskazaniu: ostre zakażenia skóry i tkanki podskórnej. Osiągnęliśmy trzeci wynik w rekrutacji w Polsce. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę Pacjentom i Pracownikom NZOZ Przychodni Łomżyńska.

Uwaga ! W dniu 23.05.2012 zakończyła się rekrutacja w badaniu ACCESS w Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc. Stan rekrutacji w naszym ośrodku – 41 pacjentów jest drugim najlepszym wynikiem w Polsce. Dziękuję wszystkim Pacjentom za zaufanie a współpracownikom za zaangażowanie w leczenie i opiekę nad tymi chorymi.

 

 

Medycyna rozwija się nieustannie. Skuteczne leczenie wymaga ciągłego postępu w dziedzinie nauk o zdrowiu, chorobach oraz ich terapii.

Postęp w medycynie dokonuje się poprzez lepsze poznanie przyczyn chorób człowieka, czynników determinujących ich przebieg oraz nowych substancji leczniczych /leków/.

W tym celu w przychodniach i szpitalach w Polsce i na całym świecie przeprowadzane są badania kliniczne.

Polegają na ocenie skuteczności nowego doskonalszego leku i porównaniu jego efektów z dotychczasowym standardowym postępowaniem. Dzięki wynikom takich badań leki mogą być wprowadzone do powszechnego stosowania przez wszystkich pacjentów oraz refundacji.

Najnowocześniejsze leki oraz najlepsze dostępne badania decydują o dużym zainteresowaniu pacjentów udziałem w badaniach klinicznych.

Leczenie stosowane podczas badań jest oparte na najnowszych osiągnięciach medycyny.

Pacjenci biorący udział w badaniach korzystają także bezpłatnie z licznych dodatkowych badań laboratoryjnych, badań serca i płuc oceniających stan krążenia i postęp miażdżycy, daleko wykraczających poza gwarantowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki nim ich stan zdrowia podlega dokładniejszej ocenie a leczenie staje się skuteczniejsze. Wielokrotnie łatwiejsze staje się wykrycie współistniejących schorzeń.

Powyższe korzyści sprawiają, że z udziałem w badaniu nie wiąże się żadne dodatkowe wynagrodzenie dla pacjenta. Osoby mieszkające w innej miejscowości mogą uzyskać zwrot kosztów dojazdu.

Liczba osób mogących wziąć udział w badaniach jest ograniczona więc jeśli lekarz zaproponuje Ci wzięcie w nich udziału dokładnie przemyśl swoją decyzję.

Personel naszej Przychodni ma duże doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych.

15 badań i ponad 592 zadowolonych Pacjentów.

Zapraszamy.