NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Chcemy poznać Twoją opinię na temat Przychodni, żeby lepiej pomagać naszym Pacjentom.
Wypełnij ankietę

Akademia NFZ - Programy profilaktyczne

Na stronie https://akademia.nfz.gov.pl/dostępny jest kalendarz badań profilaktycznych. Zaznacz płeć, wybierz wiek i naciśnij przycisk SPRAWDŹ, a kalendarz wygeneruje Ci listę…

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu - zamknięta

Od 15 grudnia nie działa Teleplatforma Pierwszego Kontaktu pod numerem telefonu 800 137 200. Wciąż aktualny jest numer Telefonicznej Informacji Pacjenta…

Miłorząb nie powstrzyma utraty pamięci

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Aktualności > Miłorząb nie powstrzyma utraty pamięci

 

Miłorząb nie powstrzyma utraty pamięci

Miłorząb japoński, składnik wielu ziołowych produktów nie opóźnia utraty pamięci wywołanej wiekiem – dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Wirginii.

Informacje te mogą zaskakiwać, bo o korzystnym działaniu miłorzębu na układ nerwowy mówiono od dawna. Naukowcy rozwiewają jednak nadzieje osób, które chętnie korzystają z tych preparatów, by poprawić pamięć i opóźnić efekty starzenia.

Badania objęły w sumie ponad 3 tysiące osób w wieku ponad 72 lat, których stan zdrowia śledzono przez mniej więcej sześć lat. Połowa codziennie otrzymywała dwie dawki preparatu z liści miłorzębu, a pozostałe – placebo.

Wbrew temu, co obiecują producenci tych produktów, nie zauważono żadnej poprawy stanu pamięci i zdolności umysłowych osób zażywających miłorząb.

RMF FM/Rynek Zdrowia

2009-12-30