NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Chcemy poznać Twoją opinię na temat Przychodni, żeby lepiej pomagać naszym Pacjentom.
Wypełnij ankietę

– Szczepienie przeciwko grypie dla dzieci

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Dla Pacjentów > Szczepienia i szczepionki > – Szczepienie przeciwko grypie dla dzieci

Zgodnie z doniesieniami WHO z powodu grypy umiera rocznie na świecie około miliona ludzi, w tym dzieci.

Grypa u dzieci najczęściej charakteryzuje się obecnością objawów przeziębieniowych. Występuje gorączka, często bardzo wysoka, dochodząca nawet do 40 stopni Celsjusza. Dodatkowo pojawia się zapalenie ucha środkowego, zapalenie krtani czy też duszność wdechowa katar oraz suchy kaszel. U dzieci starsze, które mogą już same zgłaszać dolegliwości, typowym objawem są bóle mięśniowe oraz ból głowy. Znacznie rzadziej występuje dodatkowo zapalenie.

Zgodnie z zaleceniami medycznymi powinno się obejmować szczepieniem na grypę dzieci z tzw. grupy podwyższonego ryzyka, jak również dzieci zdrowe od 6 miesiąca życia do 18 roku życia, a w szczególności dzieci pomiędzy 6 a 59 miesiącem życia. Jest to związane z tym, że małe dzieci nie mają dobrze wykształconego układu immunologicznego.

Dzieci szczepi się od 6miesiąca życia. Jeśli dziecko szczepione jest po raz pierwszy, wtedy najczęściej zachodzi konieczność podania drugiej dawki szczepionki po upływie co najmniej 4 tygodni.

Szczepienie przeciwko grypie daje dużą gwarancję, że nasz maluch będzie zdrowy, a nawet jeśli dojdzie do infekcji, to będzie ona przebiegać łagodniej.