NZOZ Przychodnia Łomżyńska

Recepty online, wyniki online, rejestracja online

Łomżyńska 51a, bydgoszcz

52 361 49 10

Badania kliniczne

NZOZ Przychodnia Łomżyńska w Bydgoszczy > Kontakt > Badania kliniczne

Aktualnie prowadzimy rekrutację do badań klinicznych we wskazaniach:

 

– Cukrzyca typu II z rozpoznanym stłuszczeniem wątroby,

– Astma alergiczna u dzieci w wieku 5 – 17 lat,

– Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w powyższych badaniach zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji oraz umówienia się na wizytę informacyjną.

*Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu:

602 612 778 lub 517 053 884.

Obecnie w naszym ośrodku trwają badania:

 

WSKAZANIE: TRĄDZIK POSPOLITY TWARZY

Pacjenci, którzy zmagają się z problemem trądziku twarzy podczas okresu leczenia są pod stałą kontrolą lekarza dermatologa.

WSKAZANIE: ZAKAŻENIE CLOSTRIDIUM DIFFICILE

C.difficile to bakteria występująca w jelitach. Najczęściej wywołuje łagodną lub umiarkowaną biegunkę lub zapalenie jelit. Najważniejszym czynnikiem ryzyka wystąpienia choroby
jest stosowanie antybiotyków, hospitalizacja, zaawansowany wiek lub osłabienie układu odpornościowego.

WSKAZANIE: CUKRZYCA TYPU II

Jest to badanie, w którym biorą udział pacjenci, u których stwierdzono cukrzycę typu 2
i chorobę naczyń. Osoby z cukrzycą typu 2 są bardziej narażone na choroby serca, naczyń krwionośnych oraz wynikające z nich powikłania.  

                              ***************************************************************

Medycyna rozwija się nieustannie. Skuteczne leczenie wymaga ciągłego postępu w dziedzinie nauk o zdrowiu, chorobach oraz ich terapii. Postęp w medycynie dokonuje się poprzez lepsze poznanie przyczyn chorób człowieka, czynników determinujących ich przebieg oraz nowych substancji leczniczych /leków/. W tym celu w przychodniach i szpitalach w Polsce i na całym świecie przeprowadzane są badania kliniczne, które polegają na ocenie skuteczności nowego, doskonalszego leku i porównaniu jego efektów z dotychczasowym standardowym postępowaniem. Dzięki wynikom takich badań leki mogą być wprowadzone do powszechnego stosowania przez wszystkich pacjentów oraz refundacji. 

Najnowocześniejsze leki oraz najlepsze dostępne badania decydują o dużym zainteresowaniu pacjentów udziałem w badaniach klinicznych. 

Leczenie stosowane podczas badań jest oparte na najnowszych osiągnięciach medycyny. Pacjenci biorący udział w badaniach korzystają także bezpłatnie z licznych dodatkowych badań laboratoryjnych, badań serca i płuc oceniających stan krążenia i postęp miażdżycy, daleko wykraczających poza gwarantowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki nim ich stan zdrowia podlega dokładniejszej ocenie, a leczenie staje się skuteczniejsze. Wielokrotnie łatwiejsze staje się wykrycie współistniejących schorzeń. Wymienione korzyści sprawiają,
że z udziałem w badaniu nie wiąże się żadne dodatkowe wynagrodzenie dla pacjenta. Osoby mieszkające w innej miejscowości mogą uzyskać zwrot kosztów dojazdu.

Liczba osób mogących wziąć udział w badaniach jest ograniczona, więc jeśli lekarz zaproponuj Ci wzięcie w nich udziału – dokładnie przemyśl swoją decyzję.

Personel naszej Przychodni ma duże doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych.

15 badań i ponad 592 zadowolonych Pacjentów.

Zapraszamy!

**************************************************************************************

Prowadziliśmy następujące badania:

 • POChPUczestnikami byli pacjenci ze stwierdzoną przewlekłą choroba płuc (POChP)
  o stopniu ciężkości  od umiarkowanego do bardzo ciężkiego.
 • OMNEONBadanie to prowadzone było u pacjentów powyżej 40 roku życia,
  u których zdiagnozowano cukrzycę typu 2 i wcześniejszą chorobę układu sercowo-naczyniowego, taką jak zawał mięśnia sercowego, zabieg operacyjny na sercu, udar, itp.
 • SIRROUND W badaniu tym brali udział pacjenci, u których stwierdzono reumatoidalne zapalenie stawów (RZS). Leczenie obejmowało okres 1,5 roku.
 • NADCIŚNIENIE TĘTNICZE I DYSLIPIDEMIAOsoby cierpiące na te choroby są bardziej narażone na wystąpienie chorób układu sercowo-naczyniowego, dlatego tak ważne
  jest odpowiednie leczenie zachowawcze oraz kontrolowanie poziomu ciśnienia tętniczego i cholesterolu we krwi.
 • ACCELERATE  – Od 2013 r. do końca 2015r prowadziliśmy badanie kliniczne Accelerate. W programie brało udział 19 pacjentów po ostrym zespole wieńcowym, udarze, z chorobą naczyniowo-sercową, miażdżycą tętnic obwodowych lub z cukrzycą i chorobą wieńcową.
 • RZS Pacjenci cierpiący na reumatoidalne zapalenie stawów uczęszczali na cotygodniowe wizyty w ramach tego badania z udzialem lekarza reumatologa.
 • SUMMIT – W 2014 roku odbywało się badanie pacjentów cierpiących na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) o umiarkowanym nasileniu, obciążonych zwiększonym ryzykiem wystąpienia chorób układu sercowo –naczyniowego. Pacjenci
  na czas trwania badania objęci  byli dodatkowymi procedurami, m. in. okresowymi badaniami czynnościowymi płuc – Spirometrią.
 • DIOSMIN – W trakcie badania, które trwało ok. 6 miesięcy pacjentki w wieku od 18 do 55 lat z cellulitem i pajączkami kończyn dolnych były pod opieką lekarza dermatologa.
 • ACCESW 2012 roku zakończyła się rekrutacja w badaniu w Przewlekłej Obturacyjnej Chorobie Płuc. Stan rekrutacji w naszym ośrodku – 41 pacjentów był drugim najlepszym wynikiem w Polsce. W sierpniu 2015 roku przeprowadzone zostały ostatnie wizyty pacjentów w ramach tego badania.
 • CRS-02 – Od 01. – 06.2013r prowadziliśmy badanie CRS-02 u pacjentów z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.
 • P-AG-E-4 – W badaniu brały udział pacjentki w wieku 18 do 45 lat cierpiące na bolesność piersi uwarunkowaną cyklem menstruacyjnym (mastodynia cykliczna) i związaną z zespołem napięcia przedmiesiączkowego (PMS).
 • OSTRE ZAKAŻENIA SKÓRY I TKANKI PODSKÓRNEJ – W  grudniu 2012 roku zakończyliśmy rekrutację do badania we wskazaniu: ostre zakażenia skóry
  i tkanki podskórnej. Osiągnęliśmy trzeci wynik w rekrutacji w Polsce.

 

Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę Pacjentom i Pracownikom NZOZ Przychodnia Łomżyńska.